W pewien wtorek, moja znajoma (Monia I love You) zaprosila mnie do kina na film pt. „Zwyczajna dziewczyna”.Godna polecenia opowieść o emancypacji kobiet w latach wojny, jednakże opowiedziana z wielką klasą i naciskiem na rozwój kobiet, a nie ich bunt. Film natknął mnie myślą i zainspirował do podzielenia się kolejną refleksją na temat kobiet w pracy, kobiet chcących robić kariery (kiedyś wbrew prawu) dzis wbrew rodzinie, partnerom, czy dzieciom.

Kiedy mężczyzna prowadzi biznes, bądź piastuje wysokie stanowisko, to po przyjściu do domu oczekuje ciepłego obiadu, usmiechnietej żony i zadbanych dzieci. Zakupy powinny byc zrobione, dom posprzątany, urlop zaplanowany, pranie wyprane. Natomiast kiedy kobieta prowadzi biznes, albo zajmuje wysokie stanowisko to musi dać z siebie wszystko w pracy, a w drodze do domu zaplanować kolejne pół dnia, dokonać cudów z obiadem, ułożyć dzieci (przez telefon), wesprzeć się czasami babcią, bądź pomocą domową (oczywiście dyskretnie, aby partner nie zauważył, że nie daje sobie rady w domu).

Czyja to wina?

Zapewne nas kobiet, a raczej wielu lat pokoleń wychowanych w myśl, że to mężczyzna pracuje a kobieta mu wtóruje.

Dlaczego sie tak dzieje??

Zapewne Kobiety, o których tu piszę, w dzieciństwie były posłusznymi dziewczynkami, cieszące się z każdej zabawki (nawet brzydkiej i niepotrzebnej), wiecznie oddanymi swoim rodzicom i żyjącym wg. ich dyktanda.

Dziś są posłusznymi żonami, partnerkami. Poświecającymi wiele swoich pragnień i marzeń dla dobra ogółu. Nawet jeśli czasami wyrwą się z klatki posłuszności to zaraz się karcą i wracają na przygotowane tory. Często mają niskie poczucie własnej wartości i brak odwagi do dalszych działań samodzielnie.

Dlatego też wszystkim moim „Energicznym dziewczynom” proponuję Biznesową Grupę Wsparcia, która potrzebna jest managerowi w spódnicy i nam wszystkim – mającym wielkie marzenia, możliwości i pragnienia spokoju oraz sukcesu. Możemy spotykac się osobiście, możemy pisać do siebie (w zakładce kontakt znajdziecie do mnie maila); możemy utworzyć oddzielną Biznesową Grupę Wsparcia i poprzez nią działać.

Możemy wszystko, możemy wiele, gdyż Każda z Nas przeszła porządną lekcję życia, wyciąga wnioski i chce z dumą kroczyć dalej, ale czasami potrzebujemy porady, wsparcia i kopa w tyłek.

Dziewczyny, takie jak my … muszą trzymać się razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *