CO JEST DLA CIEBIE DZIŚ NAJWAŻNIEJSZE???

Zadaję sobie to pytanie codziennie, zadaję sobie to pytanie od dnia, kiedy praca i moje codzienne czynności zawodowe przestały mnie inspirować, motywować do dalszych działań i przestały przynosić mi radość. Poza tym jak wybrać tylko jedną rzecz, która staje się priorytetem w codziennym życiu. To tak, jakby zadać pytanie: Wolisz być zdrowy i biedny czy bogaty, ale narzekający na swoje zdrowie?

Co jest dla Ciebie najważniejsze

KASA

CZAS

STABILIZACJA

SPOKÓJ, itd.

A NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO NA RAZ ???????????????????

Odpowiadam – dziś NIE, dziś nie możesz mieć wszystkiego na raz. Skoro zadaję sobie to pytanie tzn. że DZIŚ wszystkiego na raz nie mogę mieć, ale to tylko DZIŚ i od DZIŚ zaczynam pracować nad każdym punktem z osobna, ale najpierw muszę wybrać ten najważniejszy i zacząć od niego. DLACZEGO???  – bo to co najważniejsze będzie najprzyjemniejsze, da kopa motywacyjnego do zdobywania dalszych szczebli drabinki po której wchodzę z nadzieją na szczęśliwe życie.

Jeśli KASA jest najważniejsza to musisz zrobić rachunek (dosłownie) i zastanowić się czy praca, którą aktualnie wykonujesz przynosi Ci dochody o których marzysz. Podejrzewam, że jeśli kasa jest dla Ciebie najważniejsza to i pracujesz więcej i ciężej. Wszystko kosztem wolnego czasu, rodziny i spokoju. Jeśli KASA jest najważniejsza to zapewne etat nie zaspokoi twoich potrzeb finansowych. Także musisz pomyśleć o dodatkowym zajęciu albo własnym biznesie, który umożliwi Ci większe dochody.

P.S. Własny biznes nie zawsze oznacza większe dochody, ale to już temat na oddzielny post.

Jeśli CZAS jest dla Ciebie najważniejszy to musisz nauczyć się dobrze go planować, stać się bardziej asertywna, nauczyć się mniej pracować. Mniej pracy może oznaczać mniej pieniędzy, ale za to może oznaczać więcej szczęścia i zadowolenia z czasu poświęconego sobie, rodzinie czy przyjaciołom.

Jeśli SPOKÓJ jest dla Ciebie najważniejszy to pomyśl o technikach wyciszania, medytacji. Rozejrzyj się dookoła i zobacz czy ktoś lub coś nie zagłusza tego Twojego spokoju. Może należy zmienić środowisko, w którym żyjesz i funkcjonujesz, może trzeba zacząć od siebie? Często myślimy, że spokój można osiągnąć jedynie, kiedy unormujemy swoją prace zawodową czy swoje życie prywatne. Niestety, najpierw musimy unormować i ustabilizować siebie. Najpierw poczuj spokój, zorganizuj Go sobie w swoim życiu, a wszystko inne zacznie przedstawiać się w innych barwach. Ja zaczęłam trenować 9 oczyszczających oddechów (kieruję na bloga Agnieszki Maciąg). Poranna modlitwa i niedzielne uczestniczenie we mszy traktuję jak czas dla swojej duszy. Są to chwile wyciszenie, tak bardzo potrzebne w tym wariackim świecie (sami go niestety tworzymy).

Jeśli STABILIZACJA jest dla Ciebie najważniejsza… stabilizacja czyli co? Stała, niezmienna praca w ustalonych z góry godzinach, czy może to jest wolność finansowa, pozwalająca żyć nam na warunkach odpowiadających naszym wymaganiom i potrzebom. Stabilizacja to zapewne, spokój ducha, harmonogram dnia, którego nikt i nic nie zaburzy, stały i kochający partner i stabilny dochód. Stabilizacja to równowaga życia, ja określam to mianem „flow”, czyli spokojny przepływ energii przez wszystkie nasze komórki, przez całe nasze ciało.

I co jest dla Ciebie najważniejsze?? Ja już wiem, bo gdy o tym myślę to robi mi się dobrze na duszy i uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Dla Ciebie najważniejsze może być cos zupełnie innego, może radość życia, ale ona pojawia się gdy wszystkie sfery życia funkcjonują w prawidłowy sposób, zapewne zdrowie (tego aspektu nie podważam, gdyż dla wszystkich zdrowie jest najważniejsze), rodzina, a może wolność i niezależność? Ja zadaję to pytanie pod kątem życia zawodowego, dlatego wymieniłam 4 podstawowe definicje związane z codzienną pracą.

Zastanówcie się co jest dla Was najważniejsze i podzielcie się ze mną swoimi przemyśleniami. Podzielcie się z innymi kobietami, które aktualnie poszukują spokoju, czasu, pieniędzy i stabilizacji.

Życzę wszystkim – wszystkiego na raz, jednocześnie, bez konieczności wyboru.

One thought on “Co jest dla Ciebie najważniejsze???

  1. Ja się zastanawiam i nadal nie potrafię wybrać … albo nie jestem jeszcze gotowa i silna na takie wybory 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *